Orędzie Benedykta XVI na Twitterze

DI, PAP
opublikowano: 24-02-2012, 07:21

Orędzie Benedykta XVI na Wielki Post trafiło na Twittera. To kolejne otwarcie Watykanu na internet, który według papieża powinien być też terenem nowej ewangelizacji.

Na portalu Twitter pojawił się następujący zapis: „Wielki Post ponownie daje nam sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego – miłością”. Pod fragmentem tym, otwierającym tegoroczne orędzie, Benedykt XVI został podpisany jako użytkownik: „Pope2YouVatican”.

Zobacz więcej

Benedykt XVI (fot. Bloomberg)

Z całego przesłania wybrano 40 fragmentów, liczących zgodnie z wymogami portalu do 140 znaków; jeden cytat na każdy dzień Wielkiego Postu - wyjaśniło Radio Watykańskie.

Papieska Rada Środków Społecznego Przekazu zapowiedziała, że już wkrótce w Twitterze pojawią się także fragmenty rozważań Benedykta XVI z niedzielnych spotkań z wiernymi na modlitwie Anioł Pański i jego najważniejszych przemówień.

Już wcześniej uruchomiono kanał watykański na portalu YouTube.

„To interesujące; papież, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się tak medialny, jak jego poprzednik błogosławiony Jan Paweł II, ma większą rezerwę, całkowicie zrozumiał, jak wielki oddźwięk może mieć dzisiaj komunikacja poprzez nowe technologie” - powiedział przewodniczący Papieskiej Rady arcybiskup Claudio Maria Celli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu