Orkiestra Jurka Owsiaka gra po raz trzynasty

09-01-2005, 11:14

W całym kraju oficjalnie rozpoczął się trzynasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt do diagnostyki i leczenia noworodków oraz niemowlaków.

- Zróbmy tak, aby XIII Finał po raz kolejny przeszedł do historii. Trzy, dwa, jeden, zero, start - ruszamy! - tymi słowami Jurek Owsiak ogłosił o godz. 10.20 w studiu TVP w Warszawie rozpoczęcie XIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pieniądze zebrane podczas XIII Finału Wielkiej Orkiestry mają być przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego w neonatologii (leczenie noworodków i wcześniaków) i pediatrii. W tym roku, oprócz polskich szpitali, WOŚP chce wyposażyć oddział noworodków w dotkniętym tsunami szpitalu na Sri Lance. Przeznaczy na to około 250 tysięcy euro z aukcji internetowych.

W całej Polsce na rzecz WOŚP kwestuje w niedzielę blisko 120 tys. wolontariuszy. Zbiórki mają być prowadzone także m.in. w Atenach, Wiedniu, Sztokholmie, Berlinie, Los Angeles, Detroit, Nowym Jorku, Chicago, Brukseli, Kairze oraz w obozach wojskowych w Iraku.

Podczas dotychczasowych 12-tu finałów Orkiestry zebrano 53 miliony 616 tysięcy dolarów. Zakupiono za nie blisko 16 tys. urządzeń medycznych dla szpitali i placówek zdrowotnych w całej Polsce.

Każdy z finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest poświęcony innemu celowi, zawsze związanemu z chorymi dziećmi. Jerzy Owsiak rozpoczął akcję WOŚP w 1992 roku w telewizyjnym programie "Róbta co chceta, czyli rockowa jazda bez trzymanki".

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orkiestra Jurka Owsiaka gra po raz trzynasty