Czytasz dzięki

Orlen sponsorem warszawskich siatkarzy

opublikowano: 19-11-2019, 17:10

Orlen Paliwa objęło wsparciem stołeczny klub siatkarzy, poinformowała Anna Ziobroń dyrektor biura marketingu sportowego PKN ORLEN w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

– Mogę oficjalnie potwierdzić, że spółka z naszej Grupy Kapitałowej – ORLEN Paliwa objęła wsparciem stołeczny klub siatkarzy. Umowa będzie obowiązywała przez trzy sezony – powiedziała w rozmowie z  „PS” Anna Ziobroń. Spółka paliwowa od lat wspiera polski sport, także siatkówkę.   

O możliwym przejęciu opieki nad warszawskimi siatkarzami przez Orlen „Puls Biznesu” pisał już na początku października. Wówczas starania o przejęcie roli sponsora czyniła również niemiecka firma nieruchomościowa Westminster.
Onico Warszawa wywołało sensację w zeszłym sezonie, zdobywając tytuł wicemistrza Polski w siatkówce. Czołowy klub udało się zbudować w kilka lat, a dalsze plany były jeszcze ambitniejsze — zatrudniono Andreę Anastasiego, byłego trenera polskiej reprezentacji, który z sukcesami prowadził drużynę z Gdańska, zakontraktowano nowych zawodników.

Chwilę później klub stanął jednak na skraju upadku w związku z problemami właściciela. Firma Onico wpadła w poważne tarapaty finansowe i stało się jasne, że nie dołoży już ani złotówki klubowi, który tylko w zeszłym sezonie dostał od niej 10 mln zł, a łącznie kilkanaście. W wakacje ruszyła akcja „ratujemy siatkówkę w Warszawie”. Kilkunastu menedżerów, sympatyków dyscypliny, próbowało znaleźć nowego sponsora i rozwikłać skomplikowaną układankę właścicielską, co w kontekście wniosku o upadłość Onico nie było takie proste.

Na ratunek stołecznej drużynie przyszedł Orlen.

- Jako firma zaangażowana w polską siatkówkę uważnie zbadaliśmy sytuację związaną z drużyną Projektu Warszawa. To w końcu ekipa, która w ostatnich latach świętowała spore sukcesy. Przed podjęciem takich decyzji wykonujemy szereg analiz, które dają nam odpowiedź na pytanie, czy zaangażowanie sponsoringowe przełoży się na realizację naszych celów biznesowych i budowę założonego wizerunku. Tu odpowiedź była pozytywna – wyjaśniła Anna Ziobroń.

Już od najbliższego spotkania z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wicemistrzowie Polski  wystąpią pod nową nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.
Umowa sponsorska będzie obowiązywała przez trzy sezony.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane