Orłowski wysiadł z Suwar

GRA
opublikowano: 21-05-2009, 00:00

Jeden z akcjonariuszy stracił cierpliwość do spółki i pozbył się akcji. Odkupił je Roman Karkosik.

Jeden z akcjonariuszy stracił cierpliwość do spółki i pozbył się akcji. Odkupił je Roman Karkosik.

Jeszcze na początku tygodnia Dariusz Orłowski, który jest jednocześnie prezesem giełdowego Wawelu, miał ponad 16 proc. akcji Suwar, które produkują m.in. samochodowe trójkąty ostrzegawcze. We wtorek wyprzedał wszystko, inkasując prawie 5,5 mln zł (sprzedawał papiery w trakcie sesji po 40,5 zł).

— W spółce było zbyt wielu chętnych do rządzenia, a wizja jej rozwoju często różna. Moja dalsza obecność w akcjonariacie byłaby finansowo nieefektywna. A na rynku jest teraz wiele innych ciekawych inwestycji — wyjaśnia decyzję Dariusz Orłowski.

Można przypuszczać, że kroplą, która przepełniła czarę goryszy, było ostatnie walne zgromadzenie Suwar. Jego rezultat był zaskakujący. Największy akcjonariusz, czyli grupa Romana Karkosika, zagłosował przeciwko strategii, którą od wielu miesięcy przygotowywały władze spółki. Strategię popierało tymczasem zarówno porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych (23,65 proc. akcji), jak i Dariusz Orłowski.

Jego akcje są teraz w rękach Karkosika.

— Potwierdzamy zakup akcji Suwar należących do Dariusza Orłowskiego — mówi Ewa Bałdyga, rzecznik Romana Karkosika.

To oznacza, że grupa firm inwestora kontroluje teraz ok. 46 proc. kapitału Suwar. Co na to porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych?

— Będziemy dalej dbać o interesy spółki. Nie dostaliśmy żadnej oferty kupna naszych akcji — mówi Witold Kowalczuk, który reprezentuje porozumienie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu