Oryginalność i energooszczędność

MCH
opublikowano: 29-04-2010, 00:00

Oryginalność i energooszczędność

Energooszczędne budownictwo wcale nie musi być nudne. Dowodem jest kompleks nowoczesnych bloków w wiedeńskiej dzielnicy Favoriten.

Budynki, zaprojektowane przez biuro architektoniczne Rüdiger Lainer + Partner, wyróżniają się intensywną kolorystyką elewacji i wychodzącymi daleko na zewnątrz dużymi balkonami w nietypowym układzie. Ich budowa była możliwa dzięki zastosowaniu łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb, które wstawiono między płytę balkonu a ścianę budynku. Zapewniło to niewidoczne ocieplenie — w przeciwieństwie do balkonów obłożonych grubą warstwą izolacji. Jednocześnie Schöck Isokorb pełni rolę elementu nośnego, dzięki czemu można było stworzyć nawet trzymetrowe wychodzące daleko poza budynek balkony.

Osiedle składa się z czterech przekręconych względem siebie bloków, które mają od 6 do 11 pięter. Bloki różnią się także architekturą. Mają nietypowy układ mieszkań — niektóre są dwukondygnacyjne, inne mają podwyższone pokoje. Na 10 tys. mkw. mieści się łącznie 250 mieszkań o powierzchni od 55 do 120 mkw. Pod kompleksem są piwnice i 254 miejsca parkingowe. Mieszkańcy mają dostęp do terenów rekreacyjnych, placów zabaw dla dzieci i do sauny na dachu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu