Osiedle zamków z tabliczką bankructwo

opublikowano: 27-11-2018, 22:00

Projekt budowy nietypowego osiedla w Turcji na razie poczeka na szczęśliwy finał. Budowniczy, firma Sarot Group, zbankrutował — poinformował Blomberg.

Gigantyczne osiedle zamków rozpalało wyobraźnię bogatych inwestorów z rejonu Zatoki Perskiej. W północnej Turcji, w prowincji Bolu, miało powstać setki niezwyczajnych willi — domki, zgodnie z projektem, przypominają renesansowe zameczki francuskich możnych. Deweloper zdążył wybudować ich ponad 500, jeden obok drugiego. Niedawno sąd ogłosił jednak, że Sarot Group jest bankrutem, ponieważ ma 27 mln USD długu w związku z budową innego luksusowego kompleksu — Burj Al Babas. Tureckie media informują, że bogaci klienci z Kataru, Bahrajnu, ZEA i Arabii Saudyjskiej po wille-zameczki ustawiali się w kolejce i płacili po 370-530 tys. USD. Firma zdążyła sprzedać ich ponad 300.

— Cały projekt jest wyceniany na 200 mln USD. Musimy sprzedać jeszcze tylko 100, żeby spłacić nasze długi — mówi Mehmet Emin Yerdelen, prezes Sarot Group, dodając, że wierzy w to, że spółka upora się z „kryzysem” w ciągu 4-5 miesięcy i zainauguruje projekt już w 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy