Osiem jednostek opuści Szczecin

Bogdan Tychowski
28-10-2004, 00:00

Pochylnię Stoczni Szczecińskiej Nowa (SSN) opuści 8 statków, w tym 6 z nich, zostanie przekazane armatorom za kwotę 360 mln dolarów.

Jednym z frachtowców ze Szczecina będzie zwodowany w sobotę kontenerowiec Cosima dla armatora z Hamburga. Jednostka ma prawie 42 tys. ton nośności i pomieści na swoim pokładzie blisko 3,1 tys. kontenerów 20-stopowych. SSN opuści jeszcze trzynaście tego typu kontenerowców.

— Łącznie mamy przed sobą budowę 21 dużych kontenerowców — mówi Andrzej Żarnoch, dyrektor biura kontraktacji i sprzedaży statków Stoczni Szczecińskiej Nowa.

Do końca roku w stoczni rozpocznie się budowa rorowców typu con-ro. Stocznia Nowa wraz ze stoczniami z Trójmiasta od kilku miesięcy funkcjonuje w ramach Korporacji Polskie Stocznie.

Zarząd firmy zakłada, że w kolejnych latach Stocznia Szczecińska Nowa będzie osiągać sprzedaż na poziomie 430-450 mln USD. Do 520 mln USD, które w najlepszych swoich czasach osiągała Stocznia Szczecińska, jest już blisko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Osiem jednostek opuści Szczecin