Ostatni akord Bogdanki

opublikowano: 10-10-2019, 14:08

Michał Sztabler, analityk Noble Securities, w raporcie z 4 października obniżył do "redukuj" rekomendację dla akcji Bogdanki, a cenę docelową obniżył do 31,6 zł.

Zmiana nastawienia to konsekwencja tego, że po bardzo dobrych wynikach w 2019 r. w górniczej spółce finanse się pogorszą wskutek spadku cen węgla przy stabilnym wolumenie i rosnących kosztach.

"W dłuższej perspektywie LW Bogdanka będzie musiała zmierzyć się z ryzykiem spadku popytu ze strony głównych odbiorców. Moim zdaniem wzrost zysków w 2019 r. jest już w pełni zdyskontowany w kursie, natomiast nie do końca uwzględnione są zagrożenia długoterminowe, w tym strategia Grupy Enea zakładająca stopniowe ograniczanie mocy wytwórczych bazujących na węglu kamiennym" - napisał Michał Sztabler w raporcie, który dostępny jest w załączniku.

Raport o Bogdance

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy