Ostatnia okazja do strojenia okien

Kamil Zatoński
30-12-2011, 10:54

Zmiany indeksów GPW na początku sesji były symboliczne. Wyraźnie drożeją za to akcje sporej grupy mniejszych firm, bo dla funduszy to ostatnia okazja do podkręcenia stóp zwrotu.

Na otwarciu sesji WIG20 wzrósł o 0,03 proc. do 2163,27 pkt, ale dość szybko zszedł pod kreskę. Zakres wahań jest jednak bardzo wąski – rzędu kilkunastu punktów. Zapowiada się na kolejną spokojną sesję: obroty akcjami blue chipów po dwóch godzinach sesji wyniosły skromne 80 mln zł. Więcej ciekawego może się dziać na mniejszych spółkach, bo to ostatnia okazja dla funduszy do podkręcenia stóp zwrotu (a de facto ograniczenia strat).

Nadal mocno zyskuje Intakus, niewielka spółka budowlana, w której udziały ma (i wycenia je przez rachunek zysków i strat) giełdowy Gant.

Zyskuje też IMC Company, jedna z ukraińskich spółek (obok rosnącego jak na drożdżach Milkilandu i Astarty), które zyskają na zmianach podatkowych.

Drugą sesję z rzędu w górę idzie kurs Berlinga, jednej z 10 spółek, polecanych przez Portfel PB na 2012 r.

W cenie są papiery EFH. „Parkiet” pisze, że do końca stycznia spółka zakończy rozmowy w sprawie zaangażowania inwestorów z Dubaju w projektu budowy hotelu Sheraton w Mikołajkach.

Po spadkach odbija kurs Foty. Jej akcje dokupił w ostatnich dniach prezes spółki Paweł Gizicki.

Wzięciem cieszą się akcje Agory. Spółka poinformowała wczoraj o przejęciu mniejszościowego pakietu udziałów w portalu społecznościowym Goldenline.pl.

Na przeciwnym biegunie są akcje Bytomia, który odwołał prognozy na lata 2011-2014.

Najnowsze wieści z rynku w relacji „Z byka”>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ostatnia okazja do strojenia okien