Ostatnie pieniądze na e - biznes

Miłosz Marczuk
opublikowano: 21-09-2009, 00:00

Od 20 tys. zł do nawet 2 mln zł można otrzymać na budowę pomostów informatycznych między kooperującymi spółkami.

Od 20 tys. zł do nawet 2 mln zł można otrzymać na budowę pomostów informatycznych między kooperującymi spółkami.

Prawie 157 mln zł czeka na małe i średnie firmy, które wspólnie utworzą elektroniczne platformy wymiany informacji lub zintegrują systemy informatyczne. Kwota wsparcia na ten projekt to co najmniej 20 tys. zł, ale można wziąć nawet 2 mln zł. Dziś Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosi ostatni w tym roku konkurs na wspieranie elektronicznego biznesu (działanie 8.2). Od 5 października rozpocznie się nabór wniosków. Potrwa do 23 października.

— PARP współfinansuje takie projekty, które automatyzują komunikację handlową (wymianę danych) oraz koordynują działanie między co najmniej trzema przedsiębiorcami — tłumaczy Rafał Fabiszewski, konsultant z Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy, który chce dostosować własne systemy informatyczne do systemów przedsiębiorców, z którymi kooperuje.

Jedną z firm, która podpisała umowę na dotację, jest krakowska Szkoła Języków Obcych Glossa.

— Za unijne pieniądze zbudujemy informatyczny system wymiany informacji o kursach językowych z naszymi partnerami zagranicznymi, do których wysyłamy uczniów. System pozwoli nam też na szybkie rezerwowanie kwater — mówi Tomasz Stempek, właściciel Glossy.

Jego firma po raz pierwszy aplikowała o unijną dotację.

— Wstrzeliliśmy się z pomysłami w warunki konkursu. To było podstawą naszego sukcesu — podpowiada Tomasz Stempek.

Firmy, które wygrają konkurs, mogą pobrać zaliczki na realizację projektów. Przekazywana jest jedna transza zaliczki wysokości do 30 proc. wartości dofinansowania. Beneficjent określa ją w harmonogramie płatności. Kolej- ne transze dofinansowania wypłacane są w formie refundacji.

Miłosz Marczuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu