Ostra krytyka Windowsa 8

TR
opublikowano: 22-10-2012, 09:31

Windows 8 w tym tygodniu pojawi się w ogólnej sprzedaży, ale już w trackie minowego weekendu cześć osób dostała szansę zapoznania się z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu. Niestety Windows 8 nie zachwyca.

Nie zachwyca i co gorsza wprowadza użytkowników w zakłopotanie. Ósemka jest czymś zgoła odmiennym od tego, z czym mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich dwóch dekad. Interfejs systemu jest w dużej mierze przeznaczony do użytku na ekranach dotykowych co może utrudnić prace na tradycyjnych pecetach.

Zobacz więcej

Windows 8 w tym tygodniu pojawi się w ogolonej sprzedaży, ale już w trackie minowego weekendu cześć osób dostała szansę zapoznania się z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu. Niestety Windows 8 nie zachwyca.

Po pierwszym spotkaniu z Windows 8 z sieci dochodzą sygnały, że system jest niepotrzebnie skomplikowany, a jego interfejs niezrozumiały.

David Gallagher, dziennikarz technologiczny The New York Times, zaprosił grupę pięciu osób do przetestowania systemu. Jedna z nich była pod ogromnym wrażeniem wyglądu systemu, ale na tym dobre wieści się skończyły. Cała piątka miała trudności z nawigacją i „wgryzieniem się” w to, jak działa program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Ostra krytyka Windowsa 8