Ostry spadek sprzedaży Tesli w Chinach

opublikowano: 28-11-2018, 09:54

Sprzedaż samochodów koncernu Tesla w Chinach spadła aż o 70 procent w zeszłym miesiącu w porównaniu z 2017 r. Wskazuje to na negatywne skutki wojny handlowej prowadzonej przez administrację prezydenta Donalda Trumpa z chińskimi władzami

Według szacunków Chińskiego Stowarzyszenia Samochodów Osobowych (CPCA), amerykański producent samochodów elektrycznych sprzedał w październiku jedynie 211 pojazdów na największym rynku motoryzacyjnym na świecie.

Jeden z salonów sprzedaży samochodów marki Tesla w Chinach
Zobacz więcej

Jeden z salonów sprzedaży samochodów marki Tesla w Chinach fot. Bloomberg

Tymczasem po publikacji tej informacji centrala Tesli zakwestionowała dane i określiła raport grupy branżowej jako „szalenie nieprecyzyjny”. Nie ujawniła jednak swoich wyliczeń.

Producent elektrycznych pojazdów, które są w całości importowane do Chin już w październiku ostrzegał, że podwyżka taryf celny zaszkodzi sprzedaży. W lipcu Pekin  podwyższył stawki na importowane z USA samochody do 40 proc.

Tesla, za którą stoi kontrowersyjny miliarder Elon Musk, zdecydowała się obniżyć cenę swoich modeli X i S w Chinach, zmieniając strategię, aby samochody stały się "bardziej przystępne" i absorbowały więcej zysków z wyższych taryf.

Tesla niedawno zabezpieczyła lokalizację dla swojej pierwszej zagranicznej fabryki w Szanghaju, która pomoże jej uniknąć wysokich cen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Newsmax

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu