OT Logistics chce wyemitować obligacje

opublikowano: 29-05-2018, 13:56
aktualizacja: 29-05-2018, 13:59

Spółka OT Logistics zdecydowała się na uruchomienie programu emisji obligacji o wartości do 200 mln zł. Mają to być papiery o terminie zapadalności od 1 do 7 lat. Oferta kierowana jest do instytucji.

Pierwsza emisja obligacji 4,5 letnich zaplanowana jest na czerwiec. Środki z emisji obligacji będą przeznaczone m. in. na refinansowanie dotychczasowego zadłużenia, w tym obligacji i kredytów bankowych.

- Obecnie prowadzimy rozmowy na temat objęcia naszych obligacji przez konsorcjum banków. Rozmawiamy również z dużą międzynarodową instytucją finansową. Sądzę, że niebawem będziemy mogli podać więcej szczegółów. Zakładamy, że pierwsza emisja w ramach naszego programu o wartości do 200 mln zł, będzie realizowana w czerwcu. W tej serii chcemy zaoferować obligacje nominowane w złotych, z terminem zapadalności do 4,5 roku – mówi Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics.

Spółka OT Logistics wyemitowała do tej pory obligacje o wartości ok. 265 mln zł, z czego papiery o wartości 107 mln zł zostały wykupione w terminie lub przed terminem zapadalności.

Za organizację programu emisji obligacji OT Logistics odpowiadają Bank Pekao oraz mBank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu