OT Logistics sfinalizował dwa przejęcia

OT Logistics sfinalizował transakcje przejęcia 100 proc. udziałów STK i objęcie 80 proc. akcji Kolei Bałtyckiej.

Transakcja polega na zakupie udziałów w tych spółkach przez OT Logistics w zamian za akcje własne oraz na rozliczeniu wzajemnych wierzytelności.

Cenę za 100 proc. akcji STK ustalono na 35,5 mln zł, zaś pakiet 80 proc. walorów Kolei Bałtyckiej  wyceniono na 3,4 mln zł. 

- Liczymy, że synergie wynikające z przejęcia grupy kolejowej wzmocnią naszą ofertę dla klientów, co następnie przełoży się na wzrost naszych udziałów rynkowych i rentowności z działalności transportowej. Rozwój transportu kolejowego jest jednym z elementów naszej strategii. – mówi Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics.

Zakup kolejowych aktywów nie wpłynie na poziom zadłużenia OT Logistics, bo spółka w realizacji transakcji nie będzie korzystać z finansowania zewnętrznego. Cena nabycia przez STK Group akcji GK OT Logistics wynosi 32 zł za jedną akcję. Po rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w wyniku emisji akcji, STK Group będzie dysponować 5,31 proc. akcji w kapitale zakładowym OT Logistics.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OT Logistics sfinalizował dwa przejęcia