Oto najbogatsza postać z kreskówki

AR
opublikowano: 05-11-2014, 14:15

Ludzkość ma słabość do pieniędzy chyba od momentu wybicia pierwszej na świecie monety. Nic dziwnego, że ta, czasami niezdrowa, miłość jest obecna także we współczesnej popkulturze.

O ranking najbogatszych postaci fikcyjnych pokusił się już kilka lat temu Forbes, miesięcznik, który słynie na całym świecie z wyceniania (tych prawdziwych) fortun miliarderów. Na pierwszym miejscu nietypowej top lisy znalazł się oczywiście… Sknerus McKwacz, który nie bez powodu nosi takie, a nie inne imię (odziedziczył je po Ebenezerze Scrooge’u z Opowieści Wigilijnej). Forbes oszacował jego majątek na 130 mld USD.

Forbes oszacował majątek Sknerusa na 130 mld USD, ale według innych szacunków może on mieć nawet 14,5 bln USD
ARC

Wygląda na to, że Forbes się pomylił. Bliżej bajkowej fortunie Sknerusa przyjrzała się spółka Inwestycje Alternatywne Profit S.A. Według ich wyliczeń stworzony przez Carla Barksa bohater ze świata Disney’a jest znacznie bogatszy.

Pamiętacie jego 12-piętrowy skarbiec położony na wzgórzu w Kaczogrodzie? Był wypełniony złotem, w którym kaczor uwielbiał się kąpać. Jeśli przyjąć, że złoto wypełnia budynek (o wysokości 39 metrów i szerokości 37 metrów, co wynika z rysunków stworzonych na potrzeby animowanego filmu) do połowy i że puste przestrzenie pomiędzy monetami i sztabami zajmują około jednej czwartej jego objętości... okazuje się, że Sknerus jest właścicielem ok. 20 tys. metrów sześc. złota. Jeden metr sześć. złota waży 19,3 t. Sknerus ma zatem 386 tys. ton tego kruszcu, a jego majątek wynosi 14,5 bln USD.

To niemal dwadzieścia razy więcej niż fortuna Billa Gatesa, obecnie najbogatszego człowieka na świecie! Co więcej, Światowa Rada Złota podaje, że  do końca 2013 roku na świecie wydobyto łącznie 177,2 tys. ton złota. Oznacza to, że McKwacz ma dwa razy więcej złota niż ludzkość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane