Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 06-11-2018, 22:00

Wysokość oprocentowania to najważniejsze, ale nie jedyne kryterium, które należy brać pod uwagę przy wyborze konta oszczędnościowego.

Tym bardziej że oprocentowanie przekraczające 2,5 proc. w skali roku dostępne jest niemal wyłącznie dla nowych klientów. Jeśli nawet sięgnąć po nie mogą dotychczasowi, to wiąże się to z koniecznością zdeponowania tzw. nowych środków, a więc pieniędzy powyżej salda na wszystkich rachunkach w danym banku na określony dzień. Standardowym wymogiem jest założenie konta osobistego (warto sprawdzić wiążące się z tym opłaty), czasem warunkiem koniecznym jest również comiesięczny przelew określonej kwoty.

Banki ustalają zwykle także limit kwoty, która będzie pracowała na podwyższone oprocentowanie. Do wyjątków należą limity sięgające 200 tys. zł, całkiem sporo ustawiono na poziomie 100 tys. zł, ale zdarzają się także całkiem niskie, jak 10 tys. na najwyżej oprocentowanym w rankingu koncie Getin Banku „Bonus za aktywność”. W jego przypadku niepodważalnym atutem jest natomiast okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania, wynoszący 12 miesięcy. U rywali standard to 3-4 miesiące, a ze schematu wyszły w czołówce oprócz Getinu także Bank Pekao (180 dni na koncie Premium), Citi Handlowy oraz Nest Bank i Toyota Bank. Ten ostatni ma zresztą całkiem długą listę zalet, ale na tle rywali podstawową wadę: oprocentowanie to „ledwie” 2,22 proc. Przy porównaniach nie warto na dłużej zatrzymywać się przy opłatach za przelewy, które co do zasady są darmowe, jeśli wykonujemy co najwyżej jeden w miesiącu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu