Czytasz dzięki

Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 05-09-2019, 22:00

W czołówce rankingu zmian nie ma dużo. Najważniejsze to spadek stawki w Getin Banku i Santanderze

Banki najwyraźniej nasyciły się pieniędzmi klientów, bo walki na oprocentowanie kont oszczędnościowych nie widać. Na podium zestawienia utrzymałysię Citi Handlowy, Getin Bank i Alior Bank, które oprócz relatywnie wysokich odsetek łączy niski limit wkładu (10-20 tys. zł) i mocno ograniczone grono potencjalnych beneficjentów. Na nieco bardziej dostępnym rachunku „Na nowe środki” w Getin Banku oprocentowanie znów spadło — tym razem do 2,8 proc. z 3 proc. przed miesiącem. Pół roku temu było to 3,4-3,5 proc. Zaletą tego rachunku jest wysoki limit wkładu (400 tys. zł), przy czym — zgodnie z nazwą — mogą to być tylko tzw. nowe środki.

Nawet 100 tys. zł można zdeponować w Banku Millennium, który oferuje 2,7 proc. na koncie Profit nie tylko nowym klientom. W Citi Handlowym można zyskać 3 albo 4 proc., ale pierwsza propozycja skierowana jest do najbardziej zamożnych klientów, druga — dla tych średnio zamożnych, którzy rozpoczną korzystanie z usług banku. W mBanku, który wyróżnił się podniesieniem stawki z 2,5 do 2,6 proc. na koncie „Moje cele” też trzeba być nowym klientem, ale selekcji dochodowej nie ma. Jest za to dość niski limit depozytu (20 tys. zł), co częściowo rekompensuje dość długi okres oszczędzania (do 29 lutego 2020 r.). Z szerokiej czołówki wypadł Santander, który oferował do niedawna 2,7 proc. na koncie „Systematycznym”, ale obecnie proponowane oprocentowanie to 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane