Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 14-01-2020, 22:00

Citi Handlowy pozostaje liderem rankingu kont oszczędnościowych, ale jest to rachunek, który dla klientów będzie raczej małym bonusem.

Utarło się już, że nominalnie najwyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych proponująte banki, które w ten sposób chcą przyciągnąć nowych klientów i związać ich na dłużej. Zarówno w Citi Handlowym, jak i w Getin Banku, które okupują podium zestawienia kont oszczędnościowych, najlepsze propozycje kierowane są do tych, którzy otworzą konto osobiste i będą na nie przelewać wynagrodzenie.W przypadku konta z miejsc pierwszego i drugiego w rankingu limit wkładu jest bardzo niski, bo wynosi zaledwie 10 tys. zł.

Oba banki mają propozycję dla klientów z większymi oszczędnościami, ale oferują im niższe odsetki — w Getinie na koncie EKO jest to 2,7 proc. (jeszcze w grudniu było to 2,8 proc.), a w Citi 3 proc. W tym przypadku warunkiem koniecznym jest jednak przelewanie co miesiąc co najmniej 8 tys. zł wynagrodzenia na konto osobiste lub utrzymywanie na nim salda w wysokości co najmniej 100 tys. zł przez 6 miesięcy. Trzeba też korzystać z karty kredytowej.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu