Otwarcie na Wall Street na czerwono

opublikowano: 02-09-2011, 15:46

Zgodnie z sugestią płynącą ze strony zniżkującej wyceny kontraktów terminowych, piątkowa sesja na Wall Street otworzyła się w kolorze czerwonym. Głównym powodem są dużo gorsze od  oczekiwań dane o zatrudnieniu. Jednak już wcześniej humor inwestorom popsuły doniesienia o możliwym pozwie przez agencję federalną kilku dużych banków.

W pierwszych minutach handlu za oceanem indeks Dow Jones Industrial Avarage tracił 1,65 proc.,  Nasdaq Composite spadał o 1,91 proc., a S&P 500 o 2,04 proc.

W centrum uwagi inwestorów znalazły się opublikowane o godz. 14:30 dane z amerykańskiego rynku pracy. Departament Pracy poinformował, że liczba miejsc pracy w sektorze prywatnym wzrosła w sierpniu o 17 tys., podczas gdy w lipcu zwiększyła się o 156 tys., po korekcie. Analitycy spodziewali się, że ten wsakźnik urośnie o 95 tys.

W sektorach pozarolniczych liczba miejsc pracy pozostała w sierpniu bez zmian, podczas gdy w lipcu wzrosła o 85 tys., po korekcie. Tu analitycy oczekiwali dynamiki rzędu 68 tys.

Jednak przed publikacją danych negatywnie na rynkowych nastrojach odbiły się dzisiejsze doniesienia „The New York Times”. Wg gazety Federalna Agencja ds. Finansowania Nieruchomości (Federal Housing Finance Agency) chce wnieść pozew przeciwko dużym bankom, w tym Bank of America, J.P. Morgan Chase & Co, Goldman Sachs Group i Deutsche Bank.

Agencja chce się domagać od banków miliardów dolarów odszkodowania, oskarżając je o sprzedawanie fatalnej jakości instrumentów finansowych opartych na kredytach hipotecznych podczas kryzysu finansowego.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Otwarcie na Wall Street na czerwono