Otylia triumfatorką plebiscytu "PS"

opublikowano: 06-01-2007, 22:04

Pływaczka Otylia Jędrzejczak triumfowała w 72. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na 10 Najlepszych Sportowców Polski w 2006 roku.

Pływaczka Otylia Jędrzejczak triumfowała w 72. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na 10 Najlepszych Sportowców Polski w 2006 roku. Wyprzedziła kierowcę Formuły 1 Roberta Kubicę oraz siatkarza Sebastiana Świderskiego.

Otylia Jędrzejczak, która w 2006 roku zdobyła trzy złote medale mistrzostw Europy, zwyciężyła w plebiscycie "PS" po raz trzeci z rzędu. Przed nią trzykrotnie triumfował skoczek narciarski Adam Małysz, a taką serią może się pochwalić także Stanisława Walasiewicz (1932-34).

"Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny znalazłam się w dziesiątce wyróżnionych i po raz trzeci z rzędu udało mi się wygrać ten plebiscyt. Chcę jednak podkreślić, że tak naprawdę wygraliśmy wszyscy, wszyscy nominowani sportowcy, wszyscy, którzy na zawodach walczą z rywalami, ale także z samym sobą" - powiedział Otylia Jędrzejczak.

Dziesiątkę najlepszych polskich sportowców wybrali w głosowaniu czytelnicy "PS" i telewidzowie.

Kolegium redakcyjne dziennika przyznało także wyróżnienie dla "Trenera Roku", a jego laureatem został szkoleniowiec wicemistrzów świata w siatkówce, Argentyńczyk Raul Lozano.

Za najlepsze polskie drużyny ubiegłego roku uznano ex aequo "srebrnych" siatkarzy oraz wioślarską czwórkę podwójną - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol, która po raz drugi z rzędu wywalczyła mistrzostwo świata.

Podczas Gali Mistrzów Sportów wręczono również specjalne wyróżnienie dla najlepszego niepełnosprawnego sportowca 2006 roku, a przyznano je biegaczce narciarskiej, mistrzyni olimpijskiej z Turynu Katarzynie Rogowiec.

Uroczystość ogłoszenia wyników plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i TVP S.A. odbyła się w sobotę wieczorem w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Gośćmi byli, obok tegorocznych laureatów, ich wybitni poprzednicy, m.in. Jerzy Kulej, Ryszard Szurkowski, Zbigniew Boniek, Jacek Wszoła, Sobiesław Zasada i Waldemar Marszałek.

Po zakończeniu uroczystości wręczenia najlepszym polskim sportowcom statuetek Czempionów odbył się tradycyjny Bal Mistrzów Sportu.

Dziesiątka najlepszych sportowców Polski 2006 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego":

  • drużyny roku - reprezentacja siatkarzy i wioślarska czwórka podwójna mężczyzn
  • trener roku - Raul Lozano (siatkówka)
  • najlepszy sportowiec niepełnosprawny - Katarzyna Rogowiec (biegi narciarskie)
    (PAP)
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu