OZZL: czekamy do piątku; strajk trwa

opublikowano: 22-05-2007, 16:58

Strajk lekarzy trwa, czekamy do piątku na  odniesienie się rządu do naszych propozycji - powiedział PAP we wtorek po  południu wiceszef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Tomasz Underman.

Rzecznik ministra zdrowia - Paweł Trzciński powiedział, że rząd odniesie się w piątek do przedstawionej we wtorek "kompromisowej" propozycji OZZL. Związek zażądał m.in., by z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczyć 1 mld zł nadwyżki na wzrost wynagrodzeń dla lekarzy.

"Czekamy do piątku. Jeśli chodzi o strajk - nic się nie zmienia - nadal trwa" - powiedział Underman. "Być może to spóźnienie z odpowiedzią to +jaskółka+, że rząd szykuje jakąś konstruktywną propozycję" - dodał.

Wtorek - to drugi dzień bezterminowego strajku lekarzy. Według OZZL, protestuje ok. 200 placówek, według ministra zdrowia - ok. 150. W większości placówek, które przyłączyły się do protestu, lekarze pracują jak w czasie ostrego dyżuru - przyjmują jedynie pacjentów w stanie zagrożenia życia. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / OZZL: czekamy do piątku; strajk trwa