P.A. Nova wykonała plan

GRA
opublikowano: 14-11-2008, 00:00

Giełda Budowlano-deweloperska spółka wykonała roczny plan zysku. A w portfelu ma tyle zleceń, że nie boi się żadnego kryzysu.

Giełda Budowlano-deweloperska spółka wykonała roczny plan zysku. A w portfelu ma tyle zleceń, że nie boi się żadnego kryzysu.

Po trzech kwartałach P.A. Nova może już być spokojna o tegoroczne prognozy finansowe. Wczoraj grupa pochwaliła się 15 mln zł skumulowanego zysku netto, co stanowi 99 proc. rocznego planu. Sprzedaż wynosi 85,6 mln zł i jest poniżej szacunków (110,6 mln zł), ale jak zapewnia zarząd prognoza jest więcej niż bezpieczna.

— W grudniu zdecydujemy się najprawdopodobniej na podwyższenie prognoz, a w lutym podamy szacunki na 2009 r. — zapowiada Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova.

Zapewnia, że 2009 r. zapowiada się bardzo dobrze.

— Portfel zamówień na 2009 r. ma wartość około 150 mln zł, mamy też zlecenia na kolejne trzy lata. W planach mamy budowę galerii handlowych, obiektów dla sieci np. Netto. Pracujemy też nad projektem związanym z budową hotelu — mówi Ewa Bobkowska.

Podkreśla, że jej firma nie odczuwa na razie kryzysu.

— Mamy zamówienia i najemców, więc nie ma powodu do opóźniania projektów. Nie mamy też problemów z pozyskiwaniem finansowania, choć jest ono trochę droższe — wyjaśnia Ewa Bobkowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane