P&G chce produkować w Polsce kosmetyki

PAP
13-03-2008, 15:50

W marcu 2009 r. ruszy produkcja kosmetyków w fabryce koncernu Procter & Gamble w Aleksandrowie Łódzkim. Ma zatrudniać 300 osób - czytamy na stronie Wprost.pl

Prezes Procter & Gamble Polska Marek Kapuściński poinformował, że w ub.r. koncern podjął decyzję o budowie kolejnego zakładu, w którym będą wytwarzane kosmetyki. Koszt inwestycji szacowany jest na 50 mld USD.

- Firma zainwestowała dotychczas w Polsce 520 mld USD, uruchamiając dwie fabryki - pieluch na warszawskim Targówku oraz największą na świecie fabrykę maszynek do golenia Gillette w Łodzi. Firma zatrudnia w naszym kraju 2,5 tys. osób - powiedział Kapuściński. Podkreślił, że stołeczna fabryka była jedną z pierwszych inwestycji bezpośrednich w Polsce. Powstała w 1994 roku kosztem 190 mln USD. Zakład ten jest teraz rozbudowywany; inwestycje mają wynieść 50 mln USD. Inwestycje w łódzką fabrykę pochłonęły 220 mld USD.

Jak powiedział prezes, produkty wytwarzane w Polsce trafiają do wielu krajów świata - np. pieluchy z Targówka są eksportowane do 34 krajów, a produkty z Łodzi - do 71 państw.

Kapuściński zaznaczył, że obroty całego koncernu w 2007 r. wyniosły 270 mld USD, a zysk sięgnął 15,5 mld USD.

Firma działa w ponad 180 krajach; posiada 23 marki, których sprzedaż wynosi ponad 1 mld USD rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / P&G chce produkować w Polsce kosmetyki