Padł rekord wartości transakcji na foreksie

opublikowano: 19-04-2018, 17:30
aktualizacja: 19-04-2018, 17:32

W pierwszym kwartale padł rekord dziennej wartości transakcji na rynku walutowym, informuje Reuters.

Zajmująca się rozliczeniem transakcji firma CLS podała, że średnia dzienna wartość transakcji na rynku walutowym wynosiła w okresie styczeń-marzec 1,87 bln USD. Oznacza to  pobicie rekordu z pierwszego kwartału 2013 roku kiedy średnia dzienna wartość transakcji na foreksie wynosiła 1,67 bln USD. Tylko w marcu średnia dzienna wartość transakcji na rynku walutowym wynosiła 1,855 bln USD i była o 4,8 proc. niższa niż w lutym, ale wyższa niż rok wcześniej.

CLS ocenia, że wzrost wartości transakcji wynika ze wzrostu zmienności na światowych rynkach.

Thomson Reuters, który udostępnia platformę do handlu na foreksie podał, że średnia dzienna wartość transakcji na rynkach spot i derywatów walutowych sięgnęła w marcu 461 mld USD i była niewiele mniejsza niż w rekordowym pod tym względem lutym, kiedy sięgała 463 mld USD.

Uczestnicy rynku walutowego zwracają uwagę, że w kwietniu jak dotąd sytuacja uspokoiła się. Nie widać gwałtownych reakcji na doniesienia o możliwej wojnie handlowej USA z Chinami.

- Rynek walutowy przyjął postawę wyczekującą – powiedział Thu Lan, analityk walutowy Commerzbanku we Frankfurcie. - Wszyscy czekają, aby zobaczyć pierwsze kroki normalizacji polityki monetarnej banków centralnych – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Padł rekord wartości transakcji na foreksie