PAIH będzie lansował innowatorów podczas EXPO

opublikowano: 14-05-2018, 22:00

Firmy, których nowatorskie technologie są w fazie komercjalizacji, mają szansę być promowane na światowej wystawie w Dubaju.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) chce promować rodzime innowacje w regionie Bliskiego Wschodu. Przedsiębiorstwa, których nietuzinkowe rozwiązania wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju i znajdują zastosowanie m.in. w sektorze mobilności, będą mogły powalczyć o udział w EXPO 2020 w Dubaju. Rządowa agencja przyjmuje zgłoszenia do 30 maja.

— PAIH oferuje firmom niepowtarzalną szansę wypromowania się na największej imprezie wystawienniczej świata. Do konkursuzapraszamy przedsiębiorców, którzy wypracowali technologie i produkty związane m.in. ze zrównoważoną gospodarką, zasobami wodnymi, nowoczesną i niskokosztową energią, elektromobilnością oraz budową smart cities — mówi Tomasz Pisula, prezes PAIH.

Jego zdaniem, polskie firmy mają czym się pochwalić we wspomnianych dziedzinach.

Warto podkreślić, że PAIH czeka na przedstawicieli biznesu, których innowacyjne rozwiązania są w fazie komercjalizacji. Ponadto firmy zainteresowane udziałem w EXPO 2020 powinny działać na rynku dłużej niż rok. Impreza pod hasłem „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” będzie trwała od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r. Organizatorzy wydarzenia spodziewają się aż 25 mln gości z całego świata. Mają w nim uczestniczyć przedstawiciele 180 krajów i międzynarodowych organizacji.

— Chcemy, aby osoby odwiedzające wystawę EXPO 2020 poznały innowacyjną ofertę rodzimych producentów reprezentujących perspektywiczne branże — zaznacza Tomasz Pisula.

Monika Dyląg-Sajór, koordynator projektu EXPO 2020 w PAIH, zwraca uwagę, że w latach 2018-19 zostaną ogłoszone przetargi i wybrani wykonawcy, którzy stworzą koncepcję tematyczną i architektoniczną pawilonu Polski, a następnie zaprojektują i wybudują ekspozycję.

Wystawy EXPO prezentują m.in. dorobek naukowy i techniczny poszczególnych państw. Za pierwszą taką imprezę uznaje się Londyńską Great Exhibition, która odbyła sie w 1851 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu