PAIIZ może znów zmienić nazwę

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 15-01-2004, 00:00

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) może zmienić nazwę. Obok Polskiej Agencji Promocji Gospodarczej pojawiły się nowe propozycje: Polska Agencja Handlu i Inwestycji, co tłumaczono by na Polish Trade Invest (brzmi podobnie do Czech- Invest) lub Trade Invest Poland (skrót TIP, po angielsku napiwek, budzi wątpliwości).

— Nazwa agencji powinna być zrozumiała też za granicą. Sprawa będzie zależeć od tego, czy do agencji zostanie włączona Polska Organizacja Turystyczna, a ta kwestia jeszcze nie została rozwiązana — mówi Andrzej Szejna, wiceprezes PAIIZ.

— Jest zbyt wcześnie, by mówić o nazwie. Robię wszystko, by ustawa o agencji jak najszybciej trafiła do Sejmu. W ciągu najbliższych tygodni zajmie się nią rząd — mówi Mirosław Zieliński, wiceminister gospodarki, który nadzoruje PAIIZ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PAIIZ może znów zmienić nazwę