PAIIZ zatrudni speca od PR

opublikowano: 29-07-2013, 00:00

Agencja inwestycji stworzyła nowe stanowisko: członek zarządu ds. informacji i komunikacji. Chętnych będzie wielu.

Nazwa zobowiązuje. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ), która dla obcokrajowców musi być niezłym łamańcem językowym i na szczęście od kilku lat ma dla nich przyjaźniejsze „Invest in Poland”, doceniła wagę PR i właśnie stworzyła nowe stanowisko w zarządzie. 17 lipca rada nadzorcza ogłosiła konkurs na członka zarządu ds. informacji i komunikacji.

— To wynika z konieczności przełamywania barier informacyjnych. Trudno nam ściągać inwestorów, gdy w Chinach czy Afryce nikt nie ma zielonegopojęcia o Polsce. Dlatego rada nadzorcza uznała, że trzeba powołać członka zarządu, który zajmie się np. misjami zagranicznych dziennikarzy do Polski czy portalami przez nas nadzorowanymi — wyjaśnia Sławomir Majman, prezes PAIIZ. Od kandydatów nie oczekuje niczego specjalnego, wystarczy wyższe wykształcenie, angielski, trzy lata pracy na stanowiskach kierowniczych, doświadczenie w kontaktach z partnerami zagranicznymi, kierowaniu dużymi zespołami czy doświadczenie w public relations. Nowy członek zarządu jest potrzebny, bo Marek Łyżwa, który nadzorował departament promocji gospodarczej i inwestycji zagranicznych, został radcą ministrem w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji w ambasadzie RP w Chorwacji.

— Na razie departamenty, które nadzorował Marek Łyżwa, są pod moją opieką — mówi Sławomir Majman.

Pojawiły się też pogłoski, że wkrótce odbędzie się konkurs na kolejnego członka zarządu, do którego należą jeszcze Bożena Czaja i Anna Polak- Kocińska.

— Jeśli tak będzie, poinformujemy o tym — ucina prezes PAIIZ. Z informacji „PB” wynika, że do piątku nie wpłynęły żadne zgłoszenia.

— Zainteresowanie stanowiskiem w PAIIZ jest ogromne i pojawi się wielu mocnych kandydatów — twierdzi wysokiej rangi urzędnik. Zgłoszenia można składać do 31 lipca, otwarcie ofert nastąpi 2 sierpnia, a rozmowy z kandydatami zaplanowane są na 7 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PAIIZ zatrudni speca od PR