Czytasz dzięki

Pakiet BRE Banku dla MSP poszerzony o gwarancje

SW
opublikowano: 16-03-2012, 00:00

Przedsiębiorcy w ramach pakietów dla MSP mogą otrzymać gwarancje w uproszczonej procedurze na 3 lata do 600 tys. zł

BRE Bank rozszerzył zakres produktów dostępnych w ramach pakietów „Efekt dla małych i średnich firm” o gwarancje. Bank argumentuje, że firmy z sektora MSP coraz częściej z takich produktów korzystają.

— Przyczyniają się do tego zarówno wymogi prawne, jak również niestabilność otoczenia i związane z nią zapotrzebowanie na instrumenty poprawiające bezpieczeństwo obrotu handlowego — mówi Marcin Lucimiński, dyrektor Biura Rozwoju Sieci oraz Bankowości MSP w BRE Banku.

Teraz firmy, które korzystają z pakietów Efekt, będą mogły otrzymać gwarancje dobrego wykonania kontraktu, przetargowe, terminowego dokonania płatności, wykonania kontraktowych zobowiązań gwarancyjnych oraz zwrotu zaliczki/ kaucji w uproszczonym procesie. Prostsze są zasady oceny klienta. Bank wymaga m.in. mniejszej ilości dokumentów niż w normalnym trybie — potrzeba tylko najświeższego sprawozdania finansowego, podczas gdy w procesie starania się o gwarancje w normalnym trybie są to zwykle sprawozdania z ostatnich dwóch lat.

W związku z tym decyzja o przyznaniu gwarancji może zapaść w ciągu trzech dni od momentu złożenia dokumentów, a w ciągu tygodnia można dostać gotowy produkt. Proces dodatkowo usprawnia możliwość składania zleceń i uzgadniania treści gwarancji w formie elektronicznej, za pośrednictwem platformy bankowości internetowej iBRE. Uproszczona procedura pozwala na wystawianie gwarancji dla beneficjenta krajowego i zagranicznego, z terminami ważności do 3 lat, maksymalnie do równowartości 600 tys. zł. Pakiety dla MSP BRE Banku przeznaczone są dla firm prowadzących księgi rachunkowe, o rocznych przychodach ze sprzedaży nieprzekraczających równowartości 50 mln zł. Obejmują rozwiązania wspierające obsługę rozliczeń oraz umożliwiające pozyskanie dodatkowych pieniędzy w formie kredytu, leasingu i faktoringu. Produkt funkcjonuje w dwóch formach: pakietu Nowy Efekt oraz pakietu Nowy Efekt Plus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane