Palikot: w maju kongres partii Ruch Poparcia

DI, PAP
opublikowano: 06-02-2011, 17:06

W maju odbędzie się kongres założycielski partii Janusza Palikota "Ruch Poparcia". Do tego czasu ma aktywnie działać stowarzyszenie o podobnej nazwie. Palikot zapowiedział w niedzielę, że  stowarzyszenie będzie promować m.in. występowanie z Kościoła katolickiego.

W niedzielę w centrum Warszawy były poseł PO otworzył biuro krajowe stowarzyszenia Ruchu Poparcia Palikota. Znajduje się w nim m.in. call-center, w którym kilkunastu wolontariuszy zachęca do poparcia Ruchu.

"Mamy już biura w 18 miastach w Polsce, a w Warszawie biuro krajowe. Organizacja działająca, jako stowarzyszenie jest. Trwa proces tworzenia partii. W marcu wybierzemy zarządy okręgów. W maju odbędzie się kongres krajowy partii Ruch Poparcia i wybór władz" - zapowiedział Palikot podczas niedzielnej konferencji. Zdeklarował, że będzie kandydatem na przewodniczącego partii.

W połowie stycznia podczas kongresu zostały wybrane władze stowarzyszenia Ruchu Poparcia Palikota. Nie znalazł się w nich Palikot. Stowarzyszenie ma stanowić zaplecze dla przyszłej partii.

Według Palikota bardzo wielu członków stowarzyszenia zadeklarowało chęć opuszczenia Kościoła katolickiego. "Za dwa tygodnie rozpoczniemy z dwiema bardzo znanymi osobami występowanie z Kościoła katolickiego. Chcemy wspierać ludzi, którzy są na to zdecydowani, a którzy nie są pewni prawnej ścieżki jak tego dokonać" - powiedział Palikot w niedzielę.

Pytany, czy sam jest gotów opuścić szeregi kościoła odpowiedział: "Nie wykluczam tego. Nie podjąłem decyzji, jestem ochrzczony. Nie ode mnie się zacznie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane