Palladia: Dolar umocnił się na rynkach światowych

Marek Rogalski
opublikowano: 21-07-2004, 10:26

Mimo, iż podczas swojego przemówienia przed Kongeresem, Alan Greenspan nie powiedział niczego, co mogłoby rynki zaskoczyć, to jednak dolar zyskał na wartości w relacji do pozostałych walut.

W opinii szefa FED amerykańska gospodarka weszła na ścieżkę trwałego rozwoju, a obserwowany w czerwcu spadek wydatków konsumenckich był krótkotrwały i był wynikiem czynników zewnętrznych – wzrostu cen energii. Dodał jednocześnie, iż inflacja pozostaje pod kontrolą, a ostatni jej wzrost był po części wynikiem sytuacji na rynku energii, co jego zdaniem jest przejściowe. Powtórzył on tym samym, iż podwyżki stóp procentowych będą umiarkowane, czyli to samo, o czym mówili wcześniej inni przedstawiciele banku centralnego. Dzisiaj czeka nas kolejne przemówienie Alana Greenspana – o godz. 16:00 wygłosi on sprawozdanie na temat realizacji celów polityki pieniężnej przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Trudno jednak liczyć na to, iż pojawią się tutaj jakieś nowe, istotne informacje.

Poza tym nie zostały zaplanowane żadne publikacje danych makroekonomicznych. Naszym zdaniem dolar powinien w najbliższym czasie ponownie zacząć tracić na wartości kosztem euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Dolar umocnił się na rynkach światowych