Palladia: Eurodolar nadal powyżej 1,2450

Marek Nienałtowski Marek Rogalski
18-10-2004, 10:30

Od piątkowego popołudnia notowania eurodolara utrzymywały się powyżej 1,2450, a ceny ropy ustanowiły nowe maksima powyżej poziomu 55 dolarów za baryłkę (Crude Oil). Rynek nie zareagował pozytywnie na słowa Alana Greenspana, który de facto przyznał, iż wysokie ceny ropy mogą w pewnym sensie zagrozić gospodarce, a sytuacja może się pogorszyć jeżeli ceny surowca na rynkach znacząco wzrosną. Widać zatem, iż bank centralny pomału zaczyna zauważać to co wcześniej próbował medialnie ignorować.

Po ostatnich słabych danych i pogarszającej się sytuacji na rynku ropy duże amerykańskie instytucje zaczynają rewidować swoje wcześniejsze prognozy wzrostu gospodarczego dla USA – JP Morgan z 4 proc. do 3,5 proc., a Citibank nie wyklucza korekty do 3 proc. W takiej sytuacji może okazać się, iż FED nie będzie skłonny do podwyżek stóp procentowych, co tym samym może przełożyć się na dalsze osłabienie dolara.

Dzisiaj rynek będzie zwracać dużą uwagę na publikowany o godz. 15:00 raport o przepływach kapitałowych netto w USA za sierpień, jednak kluczowe będą dopiero jutrzejsze informacje o inflacji konsumenckiej za wrzesień. Tymczasem dzisiaj o godz. 11:00 podane zostaną informacje o wzroście cen konsumenckich w Eurostrefie (wrześniowa prognoza 2,1 proc.).

Dzisiaj nie można wykluczyć nieznacznej korekty notowań eurodolara po ostatnich sporych wzrostach z końcówki tygodnia. Niemniej jednak poziom 1,2450 powinien zostać obroniony i można go wykorzystać do zwiększenia pozycji w eurowalucie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Nienałtowski Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Palladia: Eurodolar nadal powyżej 1,2450