Palladia: Krótkoterminowa korekta dolara

Marek Rogalski
27-07-2004, 15:48

Początek dzisiejszej sesji przyniósł korekcyjną zwyżkę euro wobec dolara.

„Zielony” zaczął tracić na wartości po tym jak pojawiły się informacje z Australii o zawróceniu samolotu lecącego z Sydney do Stanów Zjednoczonych – zwiększyło to ponownie obawy co do możliwych zagrożeń terrorystycznych, także w kontekście trwającej konwencji Partii Demokratycznej w Bostonie. Wsparciem dla europejskiej waluty stały się dane makroekonomiczne jakie napłynęły z Niemiec. Jak poinformował o godz. 10:00 niemiecki instytut ekonomiczny Ifo, indeks nastrojów niemieckich przedsiębiorców wzrósł więcej niż szacowano - do poziomu 95,6 pkt. z 94,6 pkt. w czerwcu (oczekiwania rynku wynosiły 95 pkt.). Lepszy był także subindeks bieżącej sytuacji gospodarczej, który wzrósł do 94,1 pkt. wobec prognozowanych 93,6 pkt., a także subindeks oczekiwań, który wyniósł 97,1 pkt. wobec spodziewanych 96,2 pkt.

Zwyżka eurodolara zatrzymała się jednak w okolicy prognozowanego wcześniej poziomu 1,2180. Później dolar zaczął odrabiać straty w oczekiwaniu na publikowane o godz. 16:00 dane odnośnie wskaźnika zaufania konsumentów Conference Board za lipiec. Rynek szacuje, iż wzrósł on nieznacznie do 102 pkt. po rekordowym wzroście do 101,9 pkt. w ubiegłym miesiącu. Nie można jednak wykluczyć, iż dane te będą nieznacznie gorsze. O tej samej porze nadejdą informacje odnośnie sprzedaży nowych domów w czerwcu (szacunki 1,28 mln wobec 1,37 mln przed miesiącem). Wydaje się, iż obserwowana od wczoraj korekta na rynku EUR/USD ulega zakończeniu i w najbliższym czasie powinniśmy powrócić do spadków eurodolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Palladia: Krótkoterminowa korekta dolara