Palladia: Nudna stabilizacja na rynku eurodolara

Marek Rogalski
26-07-2004, 16:23

Od rana na rynku eurodolara nie działo się wiele i oscylacje notowań nie przekraczają 30 punktów. Danych makro nie było dzisiaj wiele, a inwestorzy będą obserwować przebieg rozpoczynającej się dzisiaj konwencji Partii Demokratycznej w Bostonie – mieście, które na ten czas stało się prawdziwą twierdzą w obawie przed możliwymi atakami terrorystycznymi.

Rynek nie zareagował zbytnio na opublikowane po godz. 10:00 przez Eurostat informacje o nadwyżce na rachunku obrotów bieżących w maju, która wzrosła do 3,2 mld EUR z 0,3 mld EUR po korekcie w kwietniu. Nieco niepokojący jest jednak fakt aż 25,8 mld EUR odpływu kapitałów z inwestycji portfelowych, czyli o wiele, wiele więcej niż miesiąc wcześniej. Może to świadczyć o spadającej atrakcyjności inwestycji w aktywa denominowane w euro.

Opublikowane o godz. 16:00 dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA w czerwcu okazały się lepsze od oczekiwań – figura wyniosła 6,95 mln podczas gdy szacunki wynosiły 6,67 mln wobec 6,8 mln przed miesiącem.

Przebieg dzisiejszych notowań EUR/USD pokazuje, iż spadają szanse na korektę w kierunku 1,2230 i powinniśmy powrócić do spadków eurodolara. Kluczowe będą jutrzejsze dane IFO z Niemiec o godz. 10:00 i późniejsze o zaufaniu amerykańskich konsumentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Palladia: Nudna stabilizacja na rynku eurodolara