Pamiątki po Hawkingu sprzedane za ponad 1 mln USD

opublikowano: 09-11-2018, 09:40

Ostateczna cena za stary czerwony wózek inwalidzki przekroczyła wszelkie oczekiwania, który w londyńskim domu aukcyjnym Chriestie’s został zlicytowany za 390 tys. USD, informuje „The New York Times”.

Tajemniczy nabywca wydał na zmotoryzowany model wózka Stephena W. Hawkinga ponad 15 razy więcej niż wynosiły oczekiwania domu aukcyjnego.

Oprócz wózka podczas aukcji do kupienia było 21 innych pamiątek po słynnym fizyku w tym jego doktorat o początkach Wszechświata czy scenariusz odcinka serialu „Simpsonowie” z jego udziałem.

Wszystkie przedmioty znalazły nabywców na internetowej aukcji, która ruszyła 31 października. Łącznie z licytacji uzyskano 1,8 mln USD czyli kwotę ponad siedmiokrotnie wyższą niż przewidywano.

Hawking zmarł w marcu tego roku w wieku 76 lat. Międzynarodową sławę zdobył po wydaniu w 1988 roku książki „Krótka historia czasu”, która stała się światowym bestsellerem. Na aukcji będzie można kupić wyjątkowy egzemplarz z odciskiem kciuka autora. Szacowana wartość to 2250-3870 USD. Wózek, którym Hawking poruszał się od późnych lat 80. do połowy 90. XX wieku wyceniono na 12,6-18,9 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu