Panasonic może odejść od umowy z Teslą

opublikowano: 26-02-2020, 06:27

Japoński koncern Panasonic rozważa wycofanie się z produkcji ogniw słonecznych w fabryce Tesli w Nowym Jorku, donosi Reuters powołując się na źródła związane ze sprawą.

Decyzja może wynikać z podejmowanych przez japońską firmę elektroniczną działań mających na celu pozbycie się  nierentownych firm. Panasonic zmienił od jakiegoś czasu swoją strategię przechodząc na komponenty z elektroniki konsumenckiej.

Jedno ze źródeł twierdzi, że Japończycy  zachowają wspólne przedsięwzięcie w zakresie akumulatorów samochodowych z amerykańskim producentem pojazdów elektrycznych w amerykańskim stanie Nevada, który właśnie odnotował swój pierwszy kwartalny zysk po latach problemów i opóźnień w produkcji.

Plan Tesli dotyczący produkcji produktów słonecznych w Nowym Jorku został poddany kontroli, ponieważ firma drastycznie ograniczyła amerykańską działalność związaną z energią słoneczną, którą nabyła w 2016 r., dzięki zakupowi SolarCity o wartości 2,6 mld USD.

Według Japończyków Tesla nie wywiązuje się ze swojego zobowiązania generowania odpowiednio wysokiego popytu, co zmuszało Panasonica do wysyłania większości ogniw z fabryki do zagranicznych klientów.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu