Panasonic pracuje nad akumulatorem bez kobaltu

opublikowano: 30-05-2018, 14:07
aktualizacja: 30-05-2018, 14:08

Panasonic chce w bliskiej przyszłości zaoferować akumulatory do aut elektrycznych, w których nie będzie stosowany deficytowy i coraz droższy kobalt, donosi Reuters.

Podaż kobaltu jest ograniczona. Jednocześnie rośnie na niego popyt w związku z coraz większą liczbą aut elektrycznych. Dlatego cena metalu mocno rośnie. Dlatego producenci akumulatorów litowo-jonowych starają się jak najbardziej ograniczać użycie kobaltu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Już znacząco zredukowaliśmy użycie kobaltu. Celujemy w zerowe wykorzystanie tego metalu w niedalekiej przyszłości, prace już trwają – oświadczył Kenji Tamura, kierujący biznesem akumulatorów w Panasonic, podczas spotkania z analitykami.

Panasonic jest wyłącznym dostawcą akumulatorów do samochodów tesla model 3. Wcześniej w maju Tesla chwaliła się, że w akumulatorach tego auta uzyskano największą gęstość energii przy „znacząco zredukowanej ilości kobaltu”. Wzrosło natomiast wykorzystanie niklu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu