Czytasz dzięki

Pandemia zmieni priorytety

Andries Retief, CEO Central & Eastern Europe DHL Supply Chain
opublikowano: 23-09-2020, 22:00

Jest koniec września 2020 roku, świat jest w dalszym ciągu pogrążony w walce z SARS-CoV-2.

Pandemia obejmuje każdy aspekt naszego życia — zarówno prywatnego, jak i biznesowego. Ma wpływ na sposób, w jaki żyjemy, podróżujemy i pracujemy. Dotknęła gospodarkę i handel światowy — małe i wielkie przedsiębiorstwa, życie polityczne oraz łańcuchy dostaw na całym świecie.

Wydaje się, że SARS-CoV-2 zmieni świat na zawsze. W świecie po pandemii niezbędne będą zmiany, jednocześnie będziemy poszukiwać nowych trendów, zmienią się priorytety, a w rezultacie konsumenci, firmy, menedżerowie łańcucha dostaw będą się musieli odnaleźć w nowej normalności. Każdy przedsiębiorca powinien odpowiedzieć sobie na pytania: co zrobić, aby zminimalizować wpływ pandemii na biznes i ograniczyć jego skutki? Jaki wpływ miała pandemia na zarządzanie łańcuchem dostaw i jaką z tych doświadczeń można wyciągnąć lekcję? Jak przygotować się na zarządzanie biznesem w rzeczywistości nowej normalności?

Uważamy, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które będzie receptą na sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa. Jedno jest pewne: światowy kryzys związany z pojawieniem się koronawirusa pokazuje, że łańcuchy dostaw będą musiały być poddane szczegółowej ocenie. Oczywiste wydaje się wdrożenie nowych technologii, cyfryzacji, automatyzacji, które w czasach, kiedy dystans społeczny musi być zachowany, będą miały ogromne znaczenie. I jak zawsze — dla jednych pandemia będzie porażką, dla innych lekcją, którą przekują w sukces.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andries Retief, CEO Central & Eastern Europe DHL Supply Chain

Polecane