Panika w Rosji to już historia

JO
opublikowano: 17-09-2008, 09:11

O godz. 8:50 Micex idzie w górę o 4,79 proc., a RTS zyskuje zaledwie 0,85 proc.

Po wczorajszej wielkiej huśtawce nastrojów rosyjskie indeksy odrabiają straty. Czyżby inwestorzy uwierzyli prezydentowi Rosji?

- Rosja jest otwartym krajem, a gospodarka kraju ma się już dobrze – przekonywał Dymitrij Miedwiediew. Deklaracje prezydenta nie powstrzymały jednak wczorajszej paniki na rosyjskiej giełdzie

Prezydent Rosji spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców(RZPP). To najsilniejsze lobby Rosji, skupiające oligarchów i właścicieli największych spółek.

Biznesmeni są zaniepokojeni spadkami na giełdzie, słabnięciem rubla i wycofywaniem się inwestorów zagranicznych. Aleksander Szochin, prezydent RZPP, stwierdził nawet, że rosyjski biznes potrzebuje specjalnego ubezpieczenia od ryzyka działań politycznych przy wchodzeniu na rynki zagraniczne. Miedwiediew obiecał ochronę interesów firm nie tylko w kraju, ale i za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Panika w Rosji to już historia