Państwo pożycza za tyle samo

opublikowano: 25-08-2015, 22:00

We wrześniu 2015 r. oprocentowanie 2-letnich, detalicznych obligacji skarbowych wyniesie 2,0 proc. w skali roku.

Pozostałe papiery detaliczne, które na rynek będzie wprowadzało Ministerstwo Finansów, w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane będą na 2,1 proc. (papiery 3-letnie), 2,3 proc. (4-letnie) i 2,5 proc. (10-letnie). Takie oprocentowanie państwo oferuje już od kilku miesięcy.

W przypadku papierów o oprocentowaniu zmiennym (termin zapadalności ponad dwa lata) także mnożnik i marże zostały utrzymane na tym samym poziomie co dotychczas. — Spadek rentowności na rynku hurtowym tylko zwiększa atrakcyjność naszej oferty kierowanej do klientów indywidualnych.

Dobry przykład stanowią obligacje dwuletnie oferowane z oprocentowaniem w wysokości 2 proc., podczas gdy rentowności obligacji dwuletnich na rynku hurtowym ponownie spadły do około 1,8 proc. — komentuje Piotr Marczak, dyrektor departamentu długu publicznego w Ministerstwie Finansów.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu