Państwowa agencja poczeka z Rafametem

ZK
opublikowano: 22-11-2007, 00:00

Zawirowania na parkiecie odsuwają w czasie decyzję w sprawie sprzedaży kontrolnego pakietu akcji producenta obrabiarek.

Zawirowania na parkiecie odsuwają w czasie decyzję w sprawie sprzedaży kontrolnego pakietu akcji producenta obrabiarek.

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) na razie nie sprzeda walorów Rafametu, producenta obrabiarek. Kontroluje 46,72 proc. raciborskiej firmy i jest jej największym akcjonariuszem.

ARP weszła do Rafametu kilka lat temu, żeby ratować go z kłopotów finansowych. Ponieważ firma stanęła na nogi, ARP od dawna zapowiadała wyjście. Firmą były podobno zainteresowane fundusze emerytalne i inwestorzy branżowi z Rosji, Francji i Czech.

ARP zapowiedziała, że decyzję o sprzedaży pakietu podejmie po emisji nowych akcji. Ta zakończyła się jednak już blisko dwa miesiące temu.

— Przy obecnych nastrojach na giełdzie nie chcemy decydować. Zaczekamy, aż wszystko się uspokoi — mówi Roma Sarzyńska, rzecznik ARP.

ARP obejmowała nowe akcje po 15 zł. Po ostatnich spadkach rynkowy kurs Rafametu jest już niewiele wyższy. Spółka podtrzymuje na ten rok prognozę 2 mln zł zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane