Parkowy hub na wschodzie

  • Marta Bellon
opublikowano: 08-08-2014, 00:00

Technoparki z Polski Wschodniej połączyły siły, by wspólnie sięgnąć po jak największe wsparcie z unijnych funduszy.

Wczoraj parki technologiczne z Polski Wschodniej podpisały umowę o współpracy. Głównym celem zawartego porozumienia jest wspólna walka o unijne pieniądze z nowej perspektywy 2014- -20. Stowarzyszenie tworzą technoparki z Kielc, Olsztyna, Elbląga, Rzeszowa, Lublina, Ełku, Suwałk, Białegostoku i Puław. Liczą na to, że razem uda im się uszczknąć spory kawałek unijnego tortu przeznaczonegona wsparcie instytucji otoczenia biznesu.

— Kolejna perspektywa finansowa to ukłon w stronę parków. Planowany jest szereg działań na rzecz ich rozwoju, a że silny może więcej, postanowiliśmy połączyć nasz potencjał. Tym bardziej że nowa perspektywa będzie premiowała grupy podmiotów — tłumaczy Daniel Kulig, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.

Instytucje chcą stworzyć parkowy hub, który ułatwi ich lokatorom dalszy rozwój nie tylko w regionie, w którym rozpoczęli działalność. Zamierzają przygotować spójną ofertę — taką, która przewiduje m.in. ułatwienia dla tych przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać również z infrastruktury i usług pozostałych parków z pięciu wschodnich województw.

W przygotowaniu jest specjalny program softlandingowy adresowany właśnie do takich firm. Parki deklarują również, że będą wymieniać się zdobytym doświadczeniem dotyczącym realizowanych projektów oraz usług biznesowych i rozwojowych, dostarczanych lokatorom. Jako stowarzyszenie parki chcą również wspólnie realizować duże inicjatywy, np. projekty na rzecz rozwoju współpracy międzynarodowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu