Paroc inwestuje w Trzemesznie

opublikowano: 11-04-2018, 22:00

Będzie więcej izolacji — rośnie zakład wywodzącej się ze Skandynawii firmy, która do 2019 r. zainwestuje w Polsce ponad 250 mln zł.

Ruszyły inwestycje w zakładzie grupy Paroc w Trzemesznie, donosi portal PRNewswire. Firma zainwestuje do 2019 r. ok. 60 mln EUR (251,4 mln zł). Dzięki temu roczna produkcja fabryki zwiększy się o 60-70 tys. ton. Trwa montaż nowej linii produkującej izolacje z wełny kamiennej.

— To ważny krok w dalszym rozwoju firmy. Z większej wydajności skorzystają klienci w Europie Środkowej i Wschodniej — mówi Anders Dahlblom, dyrektor zarządzający Paroca.

Firma spodziewa się większego popytu, bo rośnie moda na wydajność energetyczną i bezpieczeństwo przeciwpożarowe, a to atuty produkowanej przez nią izolacji z wełny kamiennej.

W ubiegłym roku rada miejska w Trzemesznie nie zgodziła się na włączenie działki należącej do firmy do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak donosił portal Trzemeszno24.info, przedstawiciele gminy obawiali się, że choć dzięki inwestycji Trzemeszno zyska kilkadziesiąt tysięcy złotych podatku od nieruchomości, straci ponad 2 mln zł na zwolnieniu z CIT-u. Jak się okazuje, brak zwolnień podatkowych nie zniechęcił inwestora.

Firma zaczęła produkować izolację z wełny kamiennej w 1937 r. w Szwecji. W latach 50. uruchomiła działalność w Finlandii i wprowadziła na rynek pierwsze izolacje techniczne. W 1986 r. fińskie i szwedzkie oddziały się połączyły. W 1997 r. spółka otworzyła spółkę handlową w Polsce, a rok później kupiła zakład w Trzemesznie. Dziś firma należy do funduszy zarządzanych przez spółkę CVC Capital Partners, ma siedzibę w Finlandii, działa w 13 krajach i ma siedem zakładów w pięciu krajach. Zatrudnia ponad 1,8 tys. osób. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy