Partnerem sekcji jest TAURON

PARP czeka na projekty PPP

ANP
13-03-2013, 09:05

5 kwietnia upływa termin zgłaszania przez jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty publiczne projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w drugim konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Zwycięzcy mają otrzymać nieodpłatne doradztwo. Agencja liczy, że to pozwoli wykształcić dobre praktyki PPP.

– Na doradztwo dla zgłoszonych projektów w dwóch konkursach mamy 5,6 mln zł do wydatkowania – mówi Małgorzata Kuś-Konieczna, koordynatorka projektu systemowego PPP w PARP.

Przyznaje, że w pierwszym konkursie Agencja liczyła na 50 zgłoszeń. Ostatecznie wpłynęło 10 projektów, z których wyłoniono zwycięską czwórkę. Były to: budowa obiektu  mieszkalnego w gminie Wąbrzeźno, przebudowa i rozbudowa szpitala Św. Michała Archanioła w Łańcucie, budowa obiektu mieszkalno-usługowego w Pleszewie i remont rynku w Koźlu. W drugim konkursie, na razie, jeszcze nie ma zgłoszeń.

–Spodziewamy się 10 projektów. Mamy nadzieję, że będą to przedsięwzięcia także z dużych miast, jak Łódź, Kraków czy Warszawa – mówi Małgorzata Kuś-Konieczna.

Do PARP-u można zgłaszać projekty nie większe pod względem wartości niż 25 mln zł brutto.

– Widzimy naszą rolę we wspieraniu mniejszych projektów. Chcemy wspierać małą przedsiębiorczość, taki jest cel PARP-u – mówi koordynatorka.

PARP ma jednak konkurenta w postaci resortu rozwoju regionalnego, który zebrał kilkanaście projektów PPP w ramach dwóch naborów: drogowego i w segmencie medycznym.

– Nie chcemy z MRR wchodzić sobie w drogę. Chcemy się uzupełniać. Poza tym resort chce przedsięwzięcia PPP łączyć z pieniędzmi z UE, a PARP pomaga w inny sposób – mówi Małgorzata Kuś-Konieczna.

Agencja zamierza wyłonić pięć zwycięskich projektów PPP. [ANP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / PARP czeka na projekty PPP