PARP pomoże firmom stanąć do zagranicznych przetargów

DI, PAP
opublikowano: 07-05-2015, 00:00

Powstanie punkt kontaktowy dla polskich firm, zainteresowanych międzynarodowym rynkiem zamówień publicznych.

Zwiększenie udziału polskich firm w globalnym rynku zamówień publicznych — to cel Punktu Kontaktowego ds. Międzynarodowych i Zagranicznych Zamówień Publicznych. Pracują nad nim Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Gospodarki. Pierwszymi partnerami polskich firm będą agencje ONZ.

— Polska realizuje 0,02 proc. zamówień wszystkich agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych ogółem. To niewielkiodsetek, a naszym zadaniem jest zmiana tych statystyk. W tym momencie przez działalność informacyjną, w przyszłości również doradczą, czy organizując misje gospodarcze — powiedziała Małgorzata Pałysa z PARP podczas seminarium informacyjnego dla przedsiębiorców. Tymi działaniami zajmie się m.in. punkt kontaktowy.

— Sam punkt kontaktowy będzie stroną internetową, za pomocą której przedsiębiorcy będą mogli kontaktować się z naszymi specjalistami i zwrócić się do nich z konkretnym pytaniem. Naszą rolą będzie uzyskanie odpowiedzi na nie, jeśli nie w ramach naszej wiedzy, to z pomocą instytucji wspierających nas — wyjaśnia Małgorzata Pałysa.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO), która będzie jednym z pierwszych partnerów projektu, zajmuje się głównie wspieraniem modernizacji przemysłu w państwach rozwijających się oraz organizowaniem współpracy regionalnej i krajowej w tej dziedzinie.

— Nasza współpraca z UNIDO jest częścią większego projektu, w ramach którego chcemy namawiać polskich przedsiębiorców do współpracy z międzynarodowymi zamawiającymi. To jest tak naprawdę początek. Kolejne spotkanie z przedsiębiorcami planujemy na 20 maja. Będzie ono dotyczyć przetargów organizowanych w ramach Komisji Europejskiej — zapowiada Małgorzata Pałysa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu