Paryż: rozmowy o sankcjach wobec Iranu "przedwczesne"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 12:50

Francja oświadczyła w piątek, że jest zwolenniczką działania "krok po kroku" wobec programu nuklearnego Iranu i że domaganie się sankcji wobec tego kraju byłoby przedwczesne.

Francja oświadczyła w piątek, że jest zwolenniczką działania "krok po kroku" wobec programu nuklearnego Iranu i że domaganie się sankcji wobec tego kraju byłoby przedwczesne.

    Rzecznik francuskiego MSZ Jean-Baptiste Mattei powiedział, że obecnie Francja uważa za priorytet specjalną sesję Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) w celu przedyskutowania skierowania sprawy Iranu do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

    To Rada Bezpieczeństwa może zadecydować o sankcjach dla Iranu.

    W poniedziałek w Londynie ma dojść do spotkania unijnej trójki, czyli Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, z przedstawicielami USA, Rosji o Chin. Gremium to ma przygotować nadzwyczajne posiedzenie MAEA, która miałaby skłonić Iran do rezygnacji z produkcji broni nuklearnej przez wniesienie tej sprawy na forum RB ONZ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane