Paryż wyda 145 mln EUR aby zdobyć igrzyska w 2024 r.

opublikowano: 20-09-2016, 11:29

Paryż nie będzie żałował pieniędzy na wydatki, które zwiększa jego szansę na zdobycie prawa do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2024 roku.

Władze stolicy Francji są gotowe przeznaczyć 145 mln EUR na renowację stadionów i innych obiektów oraz infrastruktury aby zapewnić miastu prawo do organizacji igrzysk olimpijskich za osiem lat. Posiedzenie rady miejskiej w przyszłym tygodniu ma dać burmistrz władzę do udzielenia gwarancji wymaganych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Zobacz więcej

Paryż

Bloomberg

Paryż rywalizuje o prawo do organizacji igrzysk z Budapesztem, Los Angeles i Rzymem.

Paryż jest gotów wydać 30 mln EUR na budowę drugiego stadionu w Bercy i 21 mln EUR na stworzenie centrum sportów wodnych w pobliżu Stade de France na północy miasta. 25 mln EUR miałoby pochłonąć stworzenie obiektów treningowych, 12,5 mln EUR budowa basenu w Seine Saint-Denis a 6,5 mln podobnego obiektu w Pierre de Coubertin Stadium. Stolica Francji jest gotowa również wydać 4 mln EUR na przygotowanie wioski olimpijskiej.

Całkowity budżet na ewentualne prace budowlane związane z igrzyskami szacowany jest na 3 mld EUR z czego 1,5 mld EUR ma pochodzić z pieniędzy publicznych.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wskaże organizatora letnich igrzysk w 2024 roku we wrześniu przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.fr

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Paryż wyda 145 mln EUR aby zdobyć igrzyska w 2024 r.