Paszke już nie płynie po rekord

15-02-2007, 16:50

Roman Paszke zrezygnował z próby bicia rekordu samotnego opłynięcia kuli ziemskiej bez zawijania do portów – poinformował „Newsweek” na swojej stronie internetowej.

Roman Paszke zrezygnował z próby bicia rekordu samotnego opłynięcia kuli ziemskiej bez zawijania do portów – poinformował „Newsweek” na swojej stronie internetowej. Według informacji „Newsweeka” Paszke najprawdopodobniej podejmie kolejną próbę na jesieni.

Paszke płynie na katamaranie "Bioton" do Anglii, skąd planował wystartować po rekord. Jednak już dziś wiadomo, że przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie tzw. okna pogodowego, czyli korzystnych warunków atmosferycznych. "Newsweek" w połowie stycznia ostrzegał, że Paszke ze względu na pogodę powinien wystartować jeszcze w styczniu.

Polski żeglarz chciał poprawić rekord samotnego opłynięcia Ziemi bez zawijania do portów, który należy do Ellen McArthur i wynosi 71 dni, 14 godzin, 18 minut i 33 sekundy.

KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Paszke już nie płynie po rekord