Patrowicz miał chrapkę na Outsourcing Experts

GRA
opublikowano: 18-01-2012, 00:00

Giełdowy inwestor chętnie zainwestowałby w outsourcingową grupę, ale ta na razie zrezygnowała z giełdy.

Mariusz Patrowicz, znany inwestor giełdowy, obecny m.in. w Atlantisie i Fonie, miał zamiar zainwestować w Outsourcing Experts.

— Podoba mi się branża outsourcingowa, ponieważ jest stabilna i opiera się dekoniunkturze. Dlatego chciałem niedawno zainwestować w grupę Outsourcing Experts, kiedy jeszcze szykowała się do debiutu giełdowego — mówi inwestor.

Proponował, że obejmie akcje nowej emisji, ale właściciele Outsourcing Experts, specjalizującego się w outsourcingu wsparcia sprzedaży, zmienili plany — zrezygnowali z wejścia na giełdę.

— Wciąż mamy w głowach scenariusz giełdowy, ale musimy oczywiście dopasować się do warunków rynkowych. Na razie nie planujemy podwyższenia kapitału w spółce matce ani w spółkach z grupy — mówi Tomasz Słowiński, wiceprezes Outsourcing Experts. Operacje kapitałowe mieszczą się jednak w strategii grupy. Zarząd rozgląda się za celami przejęć.

— Rozmawiamy z kilkoma firmami działającymi w branży outsourcingowej. Bierzemy pod uwagę płacenie za firmy zarównogotówką, jak i akcjami — wyjaśnia Tomasz Słowiński. Nie ujawnia, w których segmentach rynku działają te firmy. Podkreśla jednak, że grupę stać na przejęcia.

— Sytuacja finansowa grupy Outsourcing Experts jest bardzo dobra, również pod względem gotówkowym. Zeszły rok zamknęliśmy około 170 mln zł przychodów, a na 2012 r. zaplanowaliśmy wzrost — mówi Tomasz Słowiński. Spodziewa się też dalszej koniunktury w branży outsourcingowej.

— Ewentualne spowolnienie gospodarcze, jeśli w ogóle do niego dojdzie w Polsce, będzie nam tylko sprzyjało — uważa wiceprezes Outsourcing Experts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu