Czytasz dzięki

Paulsen: będzie kryzys, ale nie Wielki Kryzys

Marej Druś, cnbc.com
opublikowano: 06-04-2020, 07:54

Jim Paulsen nie ma wątpliwości, że z powodu ograniczeń wymuszonych przez pandemię gospodarka znajdzie się w głębokim kryzysie. Strateg Leuthold Group jest jednak przekonany, że nie będzie to Wielki Kryzys.

- W szalonych latach dwudziestych ludzie nie widzieli żadnych granic. Depresja była w pewnym stopniu korektą nadmiernego optymizmu w tamtym okresie, a tego nie ma dzisiaj – powiedział Paulsen w CNBC. – Recesja, w której bez wątpienia się znajdujemy, jest spowodowana całkowicie wyjątkowym fenomenem. To pierwsza i jedyna proklamowana recesja. Ogłosiliśmy, że wyłączymy gospodarkę podczas pandemii wirusa – dodał. 

Strateg Leuthold Group jest przekonany, że potężne działania stymulacyjne rządu USA i Fed złagodzą szok gospodarczy, co nie miało miejsca ok. 90 lat temu.

- Nie mam wątpliwości, że będzie naprawdę głęboka korekta, ale nie uważam, że dojdzie do powtórzenia Wielkiego Kryzysu – powiedział Paulsen.

Jego zdaniem, wychodzenie z obecnego kryzysu będzie żmudne. 

- Jeśli decydujesz się zamknąć gospodarkę i kazać wszystkim zostać w domu, będziesz miał całkowite załamanie – powiedział Paulsen.

Jego zdaniem, rynek akcji powinien być wyżej niż obecnie za 12-18 miesięcy.

– Prawdopodobnie największe szkody zostały już dokonane. Najgorsze, co można teraz zrobić, to panikować – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marej Druś, cnbc.com

Polecane