Paweł Adamowicz o likwidacji gimnazjów

AR
29-08-2016, 15:54

O planowanej przez rząd reformie edukacji, której efektem będzie likwidacja gimnazjów, i związanych z tym wyzwaniach dla samorządów pisze na swoim blogu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska:

"Zrezygnowano już z inwestycji w rozwój 6 latka w szkole, teraz przed nami wielka rewolucja organizacyjna, która w największym stopniu dotknie samorządy – bo ty my jesteśmy odpowiedzialni za organizację szkół i zapewnienie wszystkim dzieciom możliwości nauki w najlepszych dla nich warunkach i na najwyższym poziomie (...). Patrząc w kalendarz można przypuszczać, że najwcześniej w grudniu otrzymamy rozporządzenia wykonawcze, a wtedy do gigantycznej zmiany pozostanie już tylko kilka miesięcy. Zmiany, która w konsekwencji – nie będzie polegała tylko na zdjęciu tabliczek z nazwiskami patronów ze ścian gimnazjum i wyprowadzeniem sztandaru. To zmiana całej struktury i lokalizacji placówek w mieście, bo przecież zgodnie z intencją ustawodawcy „Zasadą będzie prowadzenie procesu edukacyjnego w ramach 8 klas w jednym budynku szkolnym”.

Zobacz więcej

Brosen [GFDL, CC-BY-SA-3.0, CC BY 2.5 ], via Wikimedia Commons

Cały komentarz można przeczytać na oficjalnym blogu prezydenta miasta Gdańska >>>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Paweł Adamowicz o likwidacji gimnazjów